16.09.2023 12:00 3 Tomasz Smuga

Nagrał hiphopowy utwór na 150-lecie OSP Wejherowo. Posłuchajcie!

kadr z klipu/Youtube

Ochotnicza Straż Pożarna w Wejherowie w 2023 roku obchodzi 150-lecie swojego istnienia. Z tej okazji mieszkaniec Redy przygotował dla strażaków ochotników muzyczny prezent. O wejherowskiej OSP nagrał hiphopowy utwór. Posłuchajcie!

To elitarna grupa ludzi, którzy biegną tam, skąd inni uciekają. Tak w jednym zdaniu można scharakteryzować strażaków. Jeden z naszych czytelników postanowił podziękować ratownikom za ich poświęcenie nagrywając hiphopowy utwór z okazji jubileuszy OSP w Wejherowie.

Duma, honor, męstwo. Nadzwyczajna też odwaga. Jednostka w Wejherowie. Biało-czerwona flaga. Ochotnicza Straż Pożarna to jest poświęcenie, bo nikt ich nie zmusza, tylko spełniają marzenie. [...] Ochotnicza Straż Pożarna w Wejherowie wita. Postawa jest ich godna, wręcz niesamowita - słyszymy we fragmencie piosenki.

CZYTAJ TEŻ: To najstarsza organizacja w mieście. OSP Wejherowo obchodzi 150-lecie istnienia

Pomysł o strażakach z OSP Wejherowo narodził się, ze spotkania mojego z osobą działającą w tej remizie. Co najśmieszniejsze był to grill - przyznaje w rozmowie z naszą redakcją Artur 'ArcziR3M' Glanowski. - To nie jest moje pierwsze nagranie. Mam ich już parę. Kolejne są w drodze. Wszystko co tworze jest z przekazem i bez wulgaryzmów. Chcę dotrzeć do starszego i młodszego grona pokazując, że przekaz jest najważniejszy.

Posłuchajcie utworu o OSP Wejherowo:

Z historii OSP Wejherowo

Ochotnicza Straż Pożarna w Wejherowie została powołana w 1873 roku, choć historia ruchu strażackiego w grodzie Wejhera rozpoczęła się w 1768 roku, gdy władze miasta wydały rozporządzenie wyznaczające jednego z miejskich rajców do zorganizowania ludzi i sprzętu do gaszenia pożarów. Strażaków do akcji wzywał wówczas ratuszowy dzwon i dźwięk trąbki. Pierwsza Strażnica mieściła się przy ul. Reformatów, a wyposażeniem strażaków była sikawka, parę węży i bosaki. Kamieniami milowymi w historii OSP Wejherowo, były niewątpliwie: rozpoczęcie w 1895 roku budowy strażnicy przy ul. 3 Maja oraz zakup 17-metrowej drabiny konnej firmy Magirus, która od 2008 roku jest prezentowana w pawilonie ekspozycyjnym.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...