15.09.2023 15:30 0 PM/Jakub Dulko/TTM

To najstarsza organizacja w mieście. OSP w Wejherowie obchodziła 150-lecie istnienia

Fot. Marek Trybański/TTM

Przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie rozpoczęły się obchody 150 rocznicy powstania jednostki. Z tej okazji odsłonięto pamiątkową tablicę oraz poświęcono figurę świętego Floriana – patrona strażaków. Wydarzenia związane z jubileuszem OSP kontynuowane będą w sobotę podczas pikniku rodzinnego.

Ochotnicza Straż Pożarna w Wejherowie świętowała w piątek (15 września) 150 rocznicę swojego powstania. Z tej okazji w siedzibie OSP przy ulicy 3 Maja odbyły się uroczystości, którym przyświecał przede wszystkim jeden cel.

Chcemy upamiętnić przede wszystkim założycieli naszej jednostki, upamiętnić tych, którzy na przestrzeni tych 150 lat kontynuowali tradycję ratowania ludzi i dobytku ludzkiego na terenie miasta i okolic - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Kamil Groth, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pięciu kandydatów do Senatu w 'wejherowskim' i 'puckim' okręgu

Ochotnicza Straż Pożarna w Wejherowie należy do jednych z najstarszych w Polsce. W swojej historii ma wiele osiągnięć. Początki były bardzo trudne, ale za każdym razem OSP wyróżniała się na tle całej Polski - zaznacza Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Ważnymi elementami uroczystości były odsłonięcie tablicy przypominającej o powstaniu i kontynuowaniu działalności OSP w Wejherowie jak również poświęcenie figury świętego Floriana, czyli patrona strażaków.

Po części oficjalnej przed siedzibą OSP w Wejherowie uroczystość przeniosła się do znajdującego się nieopodal kościoła pod wezwaniem Świętych Leona Wielkiego i Stanisława Kostki, gdzie odbyła się msza święta. Celebrowanie 150. urodzin Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie kontynuowane będzie również w sobotę na zaplanowanym z tej okazji pikniku rodzinnym. Więcej informacji tutaj: Obchody 150 - lecia OSP Wejherowo już w najbliższy weekend.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...