15.09.2023 18:00 1 Tomasz Smuga

'To podwójna motywacja dla drużyny'. Tytani Wejherowo wracają na ligowe boiska

Facebook/Tytani Wejherowo

Z beniaminkiem ligi AZS UKW Bydgoszcz nowy sezon 2023/2024 w I lidze zainaugurują Tytani Wejherowo. Mecz odbędzie się w hali przy 'Samochodówce' w sobotę (16 września). - Będzie to podwójna motywacja dla drużyny, żeby nie zawieść kibiców i udanie rozpocząć rozgrywki ligowe - podkreśla Robert Wicon, trener wejherowian.

AZS UKW Bydgoszcz, to beniaminek ligi. Jak zauważają w obozie wejherowskiej drużyny ich rywale, to akademicki zespół, dlatego nie do końca będzie wiadomo w jakim przyjadą składzie.

Zespół gości na pewno będzie chciał pokazać się z bardzo dobrej strony. Wiadomo, że zespoły, które są beniaminkami będą mocno zmotywowane, aby jak najlepiej wypaść w bieżących rozgrywkach. Bydgoszczanie wiedzą, że nasza hala jest „gorąca”, wypełniona po brzegi, dlatego pewnie to ich jeszcze bardziej zmotywuje do dobrej gry - mówi Robert Wicon, trener Tytanów.

CZYTAJ TEŻ: Tytani Wejherowo poznali swoich rywali w lidze!

W ramach przygotować do nowego sezonu wejherowianie wzięli udział m.in. w turnieju towarzyskim E.Link CUP XV Memoriału Bartosza Bigdy, Filipa Potocznika i Mariusza Wnuka w Koszalinie. Zajęli tam 5. miejsce.

My tak naprawdę jesteśmy jeszcze cały czas w etapie przygotowań. Bardzo późno zaczęliśmy ten etap, a dodatkowo jest problem z frekwencją na treningach. Ogólnie po grach sparingowych, jestem zadowolony, ale jak wspominam, brakuje nam jeszcze ogrania i treningów – szczególnie rzutowych - zauważa wejherowski szkoleniowiec. - Niestety, do końca września nie będę mógł skorzystać z Radosława Sałaty, który będzie nieobecny z powodu spraw prywatnych, także to będzie duże osłabienie dla zespołu. Reszta drużyny będzie musiała pokazać się z dobrej strony i mam nadzieję wypełni lukę podczas absencji Radka. Jestem ogólnie dobrej myśli, mecz zaczynamy u siebie, a więc będzie to podwójna motywacja dla drużyny, żeby nie zawieść kibiców i udanie rozpocząć rozgrywki ligowe - podkreśla Wicon.

Intensywny okres przygotowawczy ma za sobą beniaminek z Bydgoszczy. AZS UKW rozegrał również trzy sparingi. Ostatni z nich, z I-ligowym Startem Konin zakończył się zwycięstwem Akademików 34:26.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że zespół z Wejherowa już od kilku lat gra w I lidze i nie będzie to łatwe spotkanie. Postaramy się o jak najlepszą grę i zwycięstwo – zapowiada rozgrywający bydgoskiej drużyny Wiktor Muziewicz.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Tytani Wejherowo zakończyli rozgrywki na 4. miejscu. W 18 spotkaniach wygrali 11 meczów, a przegrali 7. Żółto - czerwoni rzucili łącznie 610 bramek, a stracili 590. Mecz Tytanów z AZS UKW Bydgoszcz rozpocznie się o godz. 18 w sobotę (16 września) w hali sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.