07.06.2023 16:00 15 PM/KWP Gdańsk

Rozbił auto omijając kompletnie pijanego pieszego

Fot. KMP Gdańsk

Kierowca mercedesa w ostatnim momencie ominął mężczyznę i uderzył w sygnalizator świetlny. Pieszy miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym.

We wtorek (6 czerwca) tuż przed godziną 12.00 na ul. Kartuskiej w Gdańsku doszło do kolizji drogowej. Kierowca mercedesa jadący w kierunku centrum zareagował i w ostatniej chwili ominął przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę.

52-latek chcąc uniknąć najechania na mężczyznę, rozbił swój samochód na sygnalizatorze świetlnym. Świadkiem tej niebezpiecznej sytuacji był policjant z wydziału prewencji z gdańskiej komendy miejskiej poza służbą, który jechał prywatnym samochodem tuż za mercedesem. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał samochód i ruszył w kierunku rozbitego mercedesa, aby udzielić pomocy kierowcy - informuje gdańska policja.

Mężczyźnie nic się nie stało, jednak funkcjonariusz zauważył, że pieszy, który wtargnął na czerwonym świetle przed mercedesa, zaczął uciekać w kierunku stojącego tramwaju.

Policjant dobiegł do niego i po chwili sprawca kolizji został ujęty. Oficer dyżurny skierował na miejsce patrol ruchu drogowego, który zajął się obsługą kolizji oraz sprawcą - informuje policja.

38-latek został zbadany alkomatem i okazało się, że ma w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Mężczyzna za wtargnięcie na czerwonym świetle przed nadjeżdżający pojazd, powodując tym samym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany mandatem karnym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...