07.06.2023 12:00 3 Tomasz Smuga

Gryf podejmie MKS. Wikędowi niewiele brakuje do awansu

pexels.com

Wikęd Luzino w dwóch najbliższych kolejkach może zapewnić sobie awans do III ligi. Musi m.in. pokonać Spartę Sycewice w nadchodzącej 35. kolejce pomorskiej IV ligi. Z koeli Gryf Wejherowo podejmie MKS Władysławowo.

Piłkarze Wikędu Luzino są coraz bliżsi wywalczenia awansu do III ligi. Mogą to osiągnąć jeszcze przed zakończeniem sezonu 2022/2023. Do tego potrzebowaliby dwóch zwycięstw w dwóch najbliższych kolejkach.

W czwartek, 8 czerwca 2023 roku, podopieczni trenera Macieja Plińskiego udadzą się do Sycewic. Miejscowa Sparta mimo, że w poprzedniej kolejce wysoko przegrała na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk (2:5), to jest to jeden z czołowych zespołów tabeli. Po 34. kolejkach plasuje się na 6. miejscu. Sparta dotychczas wygrała 18. spotkań, 4. zremisowała i 12. przegrała.

Faworytem tego meczu będzie drużyna z powiatu wejherowskiego. Wikęd wygrał już 26. razy, w 5. starciach podzielił się punktami, a trzykrotnie musiał uznać wyższość rywali.

Po "piętach" luzińskiemu zespołowy drepcze druga w tabeli Pomezania Malbork. Do Wikędu traci sześć "oczek", a do zakończenia rozgrywek pozostały już tylko cztery kolejki. Pomezania "na papierze" zdawać się może, że ma łatwiejszego rywala w porównaniu do ekipy z gminy Luzino. Malborski team zmierzy się w najbliższej serii z walczącym o utrzymanie Borowiakiem Czersk.

ZOBACZ TEŻ: WKS Gryf Wejherowo awansował do finału regionalnego Pucharu Polski

W tej kolejce ciekawie zapowiada się mecz na Wzgórzu Wolności. 8 czerwca WKS Gryf Wejherowo podejmie MKS Władysławowo. Początek tego spotkania o godz. 17. Żółto-czarni plasują się na 5. miejscu, MKS jest trzy lokaty niżej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...