07.06.2023 13:00 2 Tomasz Smuga/TTM

W filharmonii młodzież zaprezentowała swoje taneczne i wokalne talenty

fot. Vasyl Kyrnys/telewizjattm.pl

To był konkurs dla tych co kochają tańczyć i śpiewać. Na deskach sceny w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie młodzież z powiatu wejherowskiego zaprezentowała swoje talenty podczas "Powiatowizji 2023".

Konkurs został powstał z inicjatywy Młodzieżowej Rady Powiatu Wejherowskiego. Projekt ma na celu promocję talentów uczniów z powiatu wejherowskiego.

Jest to inicjatywa samodzielna ucząca postaw negocjacji obywatelskich, budowania relacji. Młodzież znakomicie zachowała się w tym zakresie. Chylę czoła przed tymi umiejętnościami. Na pewno będą sobie w życiu dobrze radzić. Widać, że kochają kulturę i sztukę i chcieli pokazać co młodzież potrafi. Cieszę się, że w tych osobach jest taka inicjatywa, samodzielność i determinacja do tej samodzielności - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Jolanta Rożyńska, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury.

Do finału Powiatowizji Wejherowo 2023, który odbył się we wtorek, 7 czerwca 2023 roku, zakwalifikowano zwycięzców eliminacji odbywających się w szkołach ponadpodstawowych z Wejherowa, Redy i Rumi. Na scenie w Filharmonii Kaszubskiej wystąpiło 14 uczestników.

W finale spotkaliśmy się z młodzieżą, rodzicami i mieszkańcami Wejherowa, którzy zobaczyli nasze gwiazdy. To jest młodzież z powiatu wejherowskiego, która chodzi do naszych szkół ponadpodstawowych i interesuje się śpiewem lub tańcem, albo obydwoma rzeczami naraz - mówi Anna Nowicka, organizatorka wydarzenia.

Umiejętności młodzieży oceniało jury w składzie: Elżbieta Cupiał, Monika Kitel, Zofia Kuncicka oraz Patrycja Ruszkowska.

Skupiamy się na interpretacji, na możliwościach wokalnych i tanecznych, na prezentacji. Jest wiele aspektów, które oceniamy - wylicza Elżbieta Cupiał, która na co dzień jest dyrektorką w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni.

Nagrodzeni

W kategorii śpiew:

I miejsce – Magda Pilanowska,

II miejsce – Martyna Szyjkowska,

III miejsce – Maria Warkusz.

W kategorii taniec:

I miejsce – Maja Lewandowska,

II miejsce – Liwia Konkol,

III miejsce – Maja Grodzicka.

Ponadto przyznano dwie nagrody publiczności. Widzowie wyróżnili tancerkę Maję Lewandowską. Natomiast nagrodę za wokal otrzymał Paweł Wątroba.

fot. Vasyl Kyrnys/telewizjattm.pl fot. Vasyl Kyrnys/telewizjattm.pl fot. Vasyl Kyrnys/telewizjattm.pl fot. Vasyl Kyrnys/telewizjattm.pl fot. Vasyl Kyrnys/telewizjattm.pl fot. Vasyl Kyrnys/telewizjattm.pl fot. Vasyl Kyrnys/telewizjattm.pl fot. Vasyl Kyrnys/telewizjattm.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...