05.06.2023 14:45 0 PM/KMP Gdynia

13-latki ukradły kosmetyki za dwa tysiące złotych

Zdjęcie ilustracyjne/ Fot. pixabay.com

13-latki w jednym ze sklepów znanej sieci drogerii ukradły kosmetyki o wartości prawie 2 tys. zł. Sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

Sklepowy monitoring często wyłapuje sprawców kradzieży nawet po pewnym czasie. Przekonały się o tym dwie nastolatki z Gdyni. W minioną sobotę zostały ujęte przez sklepową ochronę, gdy kradły kosmetyki. Zapisy z kamer pokazały, że dwie 13-latki podczas wizyty w drogerii, kradły sklepowy asortyment – informuje mł. asp. Marek Kobiałko, oficer prasowy KMP w Gdyni.

Poszkodowany wycenił straty na prawie 2 tys. zł. Ujęte przez ochronę nieletnie zostały przekazane policjantom, a następnie odebrane przez rodziców.

Osoby młode często nie zdają sobie sprawy, że ich przewinienia mogą nieść ze sobą przykre następstwa. Jedna nieodpowiedzialna decyzja czy chwilowy impuls może skutkować przykrymi konsekwencjami. Każda ujawniona przez pracowników sklepu kradzież jest zgłoszona policjantom. Funkcjonariusze apelują również do rodziców, aby zwracali uwagę na to, gdzie i jak bawią się ich dzieci. Warto porozmawiać z młodymi ludźmi o odpowiedzialności i poszanowaniu czyjejś własności, aby w przyszłości uniknąć możliwych konsekwencji prawnych – dodaje mł. asp. Marek Kobiałko.

O fakcie popełnienia czynu karalnego przez dwie nieletnie policjanci powiadomią sąd rodzinny i nieletnich.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...