05.06.2023 14:00 3 PM/KWP Gdańsk

Pijana 24-latka pogryzła ratownika w karetce

Fot. archiwum

Agresywna 24-latka zaatakowała i ugryzła ratownika medycznego, gdy ten udzielał jej pomocy. Kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W sobotę, 3 czerwca, policjanci z komisariatu przy ul. Długa Grobla 4 w Gdańsku odebrali zgłoszenie, że przy jednej z ulic w rejonie Śródmieścia doszło do naruszenia nietykalności cielesnej członka ekipy karetki pogotowia.

Policjanci pojechali na miejsce i podczas rozmowy z członkami załogi karetki pogotowia ustalili, że kobieta została znaleziona na trawniku, nie było z nią kontaktu i najprawdopodobniej jest pijana. Ratownicy udzielili jej pomocy medycznej, a gdy w karetce odzyskała świadomość, stała się agresywna, zaczęła kopać w elementy wyposażenia karetki, wyzywała ratowników oraz ugryzła jednego z nich w rękę, powodując otwartą ranę. Kobieta została zatrzymana przez policjantów i trafiła do policyjnego aresztu – informuje gdańska policja.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Śmiertelny wypadek w Redzie. 33-latek zginął pod kołami pociągu

Funkcjonariusze sprawdzili jej trzeźwość i okazało się, że ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Policjanci przyjęli zawiadomienia od pokrzywdzonego, przesłuchali świadków oraz powołali biegłego sądowego z zakresu medycyny. Kobieta najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzut naruszenia nietykalności cielesnej ratownika – dodaje policja.

Policjanci przypominają, że lekarz oraz ratownik medyczny, podczas pełnienia obowiązków służbowych, korzystają z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara 3 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...