03.06.2023 11:00 14 OR/KPP w Wejherowie

Próbowali oszukać metodą na wypadek. Policja apeluje o ostrożność

fot. pixabay.com

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie informują o kolejnej próbie oszustwa metodą na wypadek. Apelują do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności.

Próbę oszustwa metodą na wypadek odnotowali w nocy 1 czerwca wejherowscy policjanci. Do kobiety zadzwonił oszust z informacją, że doszło do wypadku, w którym miała uczestniczyć jej córka. Na szczęście do rozmowy w porę włączył się inny członek rodziny i ostatecznie nie doszło do utraty pieniędzy.

Funkcjonariusze przypominają, że policjanci nie informują osób prywatnych/ cywilnych o prowadzonych akcjach czy działaniach. Nie proszą o udział, ani przekazywanie pieniędzy.

Jeśli ktoś do ciebie dzwoni i mówi, że doszło do wypadku albo że trwa policyjna akcja i chcą, żebyś w niej pomógł lub zapłacił za wypadek kaucję, natychmiast rozłącz się, powiadom bliskich i zadzwoń na numer alarmowy 112 — informuje Anetta Potrykus, rzecznik KPP w Wejherowie

ZOBACZ TAKŻE: Była w silnym kryzysie emocjonalnym, policjanci zapobiegli tragedii

Jak informują policjanci z KPP w Wejherowie, już niebawem w naszym powiecie informacje o oszustwach i próbach oszustw będą rozsyłane do mieszkańców SMS-ami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...