03.06.2023 08:02 2 OR/KPP w Pucku

Była w silnym kryzysie emocjonalnym, policjanci zapobiegli tragedii

fot. KPP w Pucku

Właściwa postawa zgłaszającego oraz rzetelne i profesjonalne działanie mundurowych doprowadziło do odnalezienia i uratowania 39-latki.

Oficer dyżurny z  komisariatu we Władysławowie otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca, że na jednym z parkingów zauważył siedzącą w samochodzie kobietę, która może znajdować się w kryzysie emocjonalnym i wymagać natychmiastowej pomocy. Na miejsce od razu zostali skierowani policjanci, którzy bardzo szybko odnaleźli 39-latkę. Kobieta utraciła przytomność, dlatego mundurowi od razu udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Zadbali o bezpieczeństwo kobiety i monitorowali jej funkcje życiowe do czasu przekazania jej służbom medycznym – czytamy na stronie KPP w Pucku

  Policjanci przypominają, że na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi udzielać pomocy i wsparcia. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem.

ZOBACZ TAKŻE: Marihuana wyczuwalna w całym domu. Nauczyciel z bratem wpadli przez nieostrożność

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.  


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...