03.06.2023 08:08 1 OR/KPP w Sopocie

Był poszukiwany za znęcanie, wpadł przez przypadek

KPP w Sopocie

Sopoccy kryminalni postanowili sprawdzić posesję na terenie ogródków działkowych w Gdańsku, gdzie mógł ukrywać się poszukiwany przez nich mężczyzna. Zamiast poszukiwanego mężczyzny, policjanci na miejscu wylegitymowali 42-latka. Okazało się, ze jest on poszukiwany.

W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że on także jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości i zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku ma do odbycia karę 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności m.in. za przestępstwo znęcania się nad inną osobą.

Gdańszczanin oświadczył im, że przyjechał do Polski tydzień wcześniej chcąc zrobić niespodziankę swojej mamie z okazji Dnia Matki i wkrótce wyjeżdża. Gdy kryminalni sprawdzili go w policyjnych bazach okazało się, że jednak zostanie tu dłużej. Mężczyznę od lutego 2023 roku poszukiwali gdańscy policjanci, a zgodnie z zarządzeniem Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku ma on do odbycia karę 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności m.in. za przestępstwo znęcania się nad inną osobą — czytamy na stronie KPP w Sopocie

ZOBACZ TAKŻE: Ukrainiec szedł po obwodnicy, bo zabrakło mu paliwa, to nie był jego jedyny kłopot

Zatrzymany 42-latek został doprowadzony do sopockiej komendy i osadzony w policyjnej celi. Dziś funkcjonariusze z wydziału konwojowo-ochronnego przewiozą go do jednostki penitencjarnej, gdzie odbędzie zasądzoną karę blisko 3 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...