01.06.2023 17:00 8 OR/KPP w Gdańśku

Marihuana wyczuwalna w całym bloku. Nauczyciel z bratem wpadli przez nieostrożność.

fot. KPP w Gdańsku

Trzy lata więzienia grozi dwóm mężczyznom, posiadającym w swoim mieszkaniu amfetaminę i marihuanę. Policjanci przybyli skontrolować mieszkanie wyczuli charakterystyczny zapach marihuany już na klatce schodowej.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas swojej pracy zdobyli informację na temat mieszkańców jednej z dzielnic Gdańska. Gdy byli na miejscu, już na klatce schodowej wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. W mieszkaniu, z którego wydobywał się zapach, kryminalni zastali 33-letniego gdańszczanina, a podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli amfetaminę — czytamy na stronie KPP w Gdańsku

**ZOBACZ TAKŻE:*Wiózł brata na przeszczep nerki, liczyła się każda minuta

Zabezpieczone narkotyki przesłano do badań biegłemu sądowemu. Przeprowadzona ekspertyza wykazała, że narkotyki ujawnione w pokoju 33-latka to 21 porcji amfetaminy, natomiast 41-latek, nauczyciel jednej z gdańskich, szkół miał w swoim pokoju 62 porcje marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 3 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...