02.06.2023 08:00 6 OR/UM Wejherowo

Będą rozdawać kompost i edukować jak oszczędzać wodę

fot. Twoja Telewizja Morska

Nieuniknione zmiany klimatyczne wymagają również na samorządach działania ograniczające ich negatywne skutki. Wychodząc naprzeciw światowym trendom, władze Wejherowa 17 czerwca 2023 roku zorganizują Piknik Ekologiczny pn. KLIMATycznie.

17 czerwca w wejherowskim parku odbędzie się Piknik Ekologiczny. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców do zwrócenia uwagi na ochronę środowiska i zmian nawyków, jakie może każdy poczynić w celu ochrony klimatu.

Klimatycznie w Wejherowie już zaczęliśmy. Zbieramy doniczki plastikowe, rozdajemy worki i bratki. Wszystko będzie miało swój finał właśnie 17 czerwca, kiedy to wraz z naszymi partnerami będziemy mówić o tym co na co dzień możemy robić w mieście, naszych domach i ogrodach, by następujące zmiany klimatyczne nie odbiły się za bardzo na przyszłych pokoleniach. Tegorocznym hasłem przewodnim jest „woda i zieleń”. Będziemy edukować m.in. jak zagospodarować wodę z naszych rynien, jak zbierać deszczówkę do podlewania naszych ogrodów i jak dobrze dopasować zieleń do miejsc, jakimi dysponujemy. Do dyspozycji mieszkańców będą wszystkie przedsiębiorstwa pracujące w mieście na rzecz pielęgnacji zieleni. Będą też przedstawiciele EkoDoliny, którzy rozdawać będą kompost, przedstawiciele szkółek ogrodniczych, nadleśnictw – mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta miasta Wejherowa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wejherowskie Klamoty z coraz większą frekwencją

Organizatorzy do współpracy przy organizacji pikniku zaprosili również przedstawicieli wejherowskiej policji.

Nasza obecność na wydarzeniu ma charakter czysto edukacyjny, bardzo chcemy żeby poczucie bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie wzrastało, dlatego będziemy opowiadać o przepisach, przede wszystkim dotyczących poruszania się na rowerach – zaznacza Komendant Powiatowej Policji w Wejherowie insp. Anna Kos.

Akcja o charakterze ekologicznym nie mogłaby odbyć się bez Nadleśnictwa Wejherowo, które przybliżać będzie tematykę ekologicznej produkcji prądu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kociaki w starej wersalce i worku na śmieci trafiły na... wysypisko

W ramach swojej działalności wystawimy swoje stoisko edukacyjne, na którym będzie można wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych związanych z obróbką drewna. Do dyspozycji gości będzie również rodzinny rower, na którym będzie można wygenerować prąd - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej nadleśniczy Nadleśnictwa Wejherowo Jacek Szulc.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...