Politycy nie zabijajcie polskich mediów

31.05.2023 09:30 12 Tomasz Smuga

Pies przeskakiwał przez ogrodzenie i siał postrach wśród mieszkańców [ZDJĘCIA]

SM Wejherowo

Na ulicach na obrzeżach Wejherowa Bernardyn przeskakiwał przez ogrodzenie i miał siać postrach wśród mieszkańców. O interwencję zostali poproszeni strażnicy miejscy. - Właściciel czworonoga nie ukrywa, że dla jego psa nie ma przeszkody nie do pokonania - informują wejherowscy funkcjonariusze.

W sobotę, 27 maja 2023 roku, około godziny 15:20 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że od dłuższego czasu po ulicach Tartacznej i Budowlanych w Wejherowie spaceruje bez opieki duży pies, którego przechodnie się boją.

Zgłoszenie potwierdziło się. Ustalono, że pies rasy Bernardyn przebywa na zamkniętym terenie ogrodzonym wysokim płotem. Pomimo tego bez problemu ogrodzenie pokonuje i chodzi po ulicach siejąc postrach. Na miejscu pies funkcjonariuszom zaprezentował jak wydostał się z ogrodzenia i jak do niego powrócił. Właściciel czworonoga nie ukrywa, że dla jego psa nie ma przeszkody nie do pokonania. Sam już nie wie jakie zwykłe środki ostrożności zastosować. Nie zostaje nic innego jak psa trzymać w zamkniętym kojcu lub na uwięzi bo przepisy, w tym zakresie są dość szczegółowo określone - informuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 'Szarpał, bił i obrażał'. Są zarzuty dla ojca 11-latka z Wejherowa

Straż Miejska przypomina o środkach ostrożności

Tym razem interwencja strażników zakończyła się na pouczeniu. Wejherowscy funkcjonariusze przypominają, że zgodnie z artykułem 77 Kodeksu Wykroczeń "właściciel obowiązany jest do stosowania zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt".

Ponadto psy agresywne, nad którymi właściciel nie ma kontroli, powinny być wyprowadzane w miejsca publiczne na smyczy i w kagańcu. Psy powyżej 3 miesiąca życia muszą być szczepione przeciwko wściekliźnie. Ustawodawca określił też długość łańcucha dla psów trzymanych na uwięzi ,a ta wynosi co najmniej 3 metry. Właściciel ma obowiązek zapewnić również takim zwierzętom odpowiednie warunki, w tym stały dostęp do wody, odpowiednią karmę, schronienie na złą pogodę i czysty kojec. Każdy właściciel ma również obowiązek zgłosić psa do rejestracji w Urzędzie Miejskim oraz wnosić roczną opłatę za posiadanie psa w terminie do 31 marca każdego roku - przypomina komendant.

SM Wejherowo SM Wejherowo

Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej Nadmorski24.pli mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...