30.05.2023 14:00 11 Tomasz Smuga/KPP Wejherowo

Nietrzeźwy 47-latek wiózł dziecko. Został ujęty przez świadków

pixabay.com

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie 47-latek ujęty przez świadków. Autem przewożone było 11-letnie dziecko.

Dyżurny Komisariatu Policji w Redzie otrzymał zgłoszenie o tym, że przez Redę jedzie samochód, którego kierujący może być nietrzeźwy.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca jechał całą szerokością drogi, wykonywał niebezpieczne manewry. Zaniepokojony świadek, na czerwonym świetle podbiegł do samochodu nietrzeźwego kierowcy i zauważył w nim 11-letnie dziecko. Mężczyzna chciał uciekać, ale zgłaszający z innym świadkiem, mu to uniemożliwili. Mężczyznę przejął patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze przebadali 47-letniego mieszkańca powiatu. Badanie to wykazało, że mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jest wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku w Mierzynie!

Jak podają stróże prawa "dziecko, nie odniosło żadnych obrażeń i trafiło pod opiekę rodziny". Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej Nadmorski24.pli mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...