30.05.2023 12:00 27 Tomasz Smuga

Jest wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku w Mierzynie! W zdarzeniu zginęły 4 osoby

archiwum telewizjattm.pl

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zapadł wyrok w sprawie nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym do którego doszło na drodze między Mierzynem, a Mierzynkiem w gminie Gniewino. W wypadku zginęły cztery osoby, w tym trzy na miejscu zdarzenia.

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku doszło 14 lipca 2020 roku na drodze powiatowej między Mierzynem a Mierzynkiem.

W toku postępowania ustalono, że 20-letni kierowca na łuku drogi zjechał częściowo na jezdnię, którą prawidłowo jechał autobus, przez co doprowadził do zderzenia. Autobus uderzył w drzewo stojące przy drodze. W środku podróżowało 31 osób - informuje prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Troje pasażerów poniosło śmierć na miejscu, a czwarta osoba zmarła na skutek doznanych obrażeń w szpitalu. Pomocy medycznej wymagało jeszcze kolejne dwanaście osób, w tym kierowca autobusu.

ZOBACZ TEŻ: Śmiertelny wypadek w Mierzynie. Na miejsce zdarzenia przyjechał wojewoda pomorski

Mierzyno: Wypadek autobusu:

Skierowanym do Sądu aktem oskarżenia prokuratora zarzucił mężczyźnie popełnienie przestępstwa z art. 173 § 2 k.k. w zw. art. 173 § 4 k.k., to jest nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, w następstwie której cztery osoby poniosły śmierć, a 12 odniosło obrażenia ciała.

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zapadł wyrok

W poniedziałek, 22 maja 2023 roku, zapadł wyrok w tej sprawie.

Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał oskarżonego winnym zarzuconego mu przestępstwa, z tym ustaleniem, że obrażeń ciała łącznie doznało 15 osób. Sąd wymierzył mężczyźnie karę 2 lat pozbawienia wolności - informuje Wawryniuk.

Ponadto wymiar sprawiedliwości orzekł również 5 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przeznaczonych do ruchu lądowego. Dodajmy, że wyrok jest nieprawomocny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...