29.05.2023 16:03 8 PM/KMP Sopot

Bez biletów chcieli wejść na imprezę. Uważali, że powinna być darmowa

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Przyjechali do Sopotu i bez biletów chcieli wejść na imprezę. Gdy nie zostali wpuszczeni, przed bramą zaczęli wykrzykiwać wulgarne słowa. Zauważyli to policjanci i podjęli wobec nich interwencję.

W miniony piątek po godz. 22.00 policjanci prewencji podczas pieszego patrolowania ulicy Moniuszki w Sopocie zauważyli dwóch mężczyzn, którzy będąc w pobliżu bramy prowadzącej na teren imprezy wykrzykiwali wulgarne słowa.

Funkcjonariusze od razu podjęli wobec nich interwencję i gdy zbliżali się do nich, ci na ich widok gwałtownie próbowali oddalić się z miejsca. Nie udało się, a sprawcami wykroczenia okazali dwaj mieszkańcy powiatu lęborskiego w wieku 36 i 45 lat. Podczas rozmowy policjanci od razu wyczuli od nich silną woń alkoholu i sprawdzili ich trzeźwość. Badanie trzeźwości wykazało, że 36-latek ma blisko 2,5 promila, zaś jego kolega – ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje sopocka policja.

Obaj mężczyźni w rozmowie z policjantami oświadczyli, że przyjechali do Sopotu i bez biletów chcieli wejść na imprezę, bo uważali, że powinna ona być darmowa dla wszystkich. I gdy nie zostali wpuszczeni, ze złości zaczęli przeklinać.

Za używanie nieprzyzwoitych słów w miejscu publicznym policjanci ukarali sprawców mandatami karnymi, ale to był dopiero początek kłopotów 36-latka. W jego plecaku funkcjonariusze znaleźli wagę cyfrową i mały słoik po koncentracie pomidorowym z zawartością białego proszku. Do tego w kieszeni spodni mężczyzna miał też woreczki strunowe – dodają mundurowi.

Policjanci zabezpieczyli do dalszych badań znalezioną substancję i zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego jako podejrzanego o posiadanie zakazanych substancji. Z miejsca interwencji trafił on do policyjnej celi.

Wczoraj, na podstawie zebranych dowodów, 36-letniemu sprawcy ogłoszono zarzut posiadania środków psychotropowych w postaci 20 porcji amfetaminy. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli od niego na poczet przyszłej kary pieniądze w kwocie 1000 złotych. Za swoje postępowanie mężczyzna poniesie teraz odpowiedzialność karną.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...