29.05.2023 14:00 1 PM/KPP Wejherowo

Do kradzionego samochodu wrzucili kradziony transformator

Fot. KPP Wejherowo

Dwaj mężczyźni ukradli samochód marki Volkswagen Transporter, a następnie ukradli transformator. Wejherowscy policjanci zatrzymali ich na gorącym uczynku.

Policjanci prewencji z Wejherowa kilka dni temu zatrzymali na gorącym uczynku bezpośrednio po popełnionym przestępstwie dwóch mężczyzn w wieku 41 i 29 lat.

Dwaj sprawcy dokonywali wspólnie także innych kradzieży na terenie naszego powiatu, we wcześniejszym okresie wspólnie z innym 38-letnim mężczyzną, który także został zatrzymany. Okazało się, że był poszukiwany na podstawie listów gończych, i miał do odbycia karę 1 roku i ponad 8 miesięcy pozbawienia wolności. Policyjne ustalenia wykazały, że sprawcy ukradli 3 transformatory (dwa w gminie Luzino i jeden w Wejherowie) – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Fot. KPP Wejherowo

Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 41-latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, kradzieży mienia oraz zniszczenia mienia. 29-latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży mienia między innymi katalizatora i jeden kradzieży z włamaniem, a ponadto usłyszał zarzut jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości.

Ostatni zatrzymany mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży mienia, 2 zarzuty kradzieży z włamaniem, zarzut zniszczenia mienia, oraz zarzut usiłowania kradzieży i zniszczenia mienia. Mężczyźni działali w ramach powrotu do przestępstwa w przypadku kradzieży z włamaniem. Jeden zarzut dotyczył także uchylania się od obowiązku alimentacyjnego – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

38–latek, który był poszukiwany listami gończymi i koniecznością odbycia kary pozbawienia wolności pozbawienia wolności, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...