29.05.2023 13:00 29 OR

Gowino od lat czeka na chodnik przy 'powiatówce'

screen Google Maps

Droga z Pętkowic do Gowina od dawna spędza sen z powiek tamtejszych mieszkańców. Sukcesywna rozbudowa tej części gminy Wejherowo generuje potrzebę dostosowania infrastruktury drogowej do potrzeb społeczności lokalnej.

Jeden z naszych Czytelników zgłosił się do nas z tematem budowy chodnika w Gowinie.

Gowino od lat czeka na chodnik przy powiatówce - kiedy poruszycie ten temat? Wciąż brak chodnika od strony Pętkowic oraz Robakowa i pętli autobusowej przy ul. Brzozowej. W ostatnim czasie przesunięto znak "obszar zabudowany", bo tyle pieszych na jezdni pojawiło się w związku rozbudowaną zabudową. Mieszkańcy od lat walczą o chodnik a rada sołecka i wójt nic z tym nie robią. Potrzeba Waszego rozgłosu. To droga dzieci do szkoły, przy bardzo ruchliwej drodze powiatowej - czytamy w wiadomości do naszej redakcji.

Pytanie odnośnie remontu tego odcinka drogi powiatowej skierowaliśmy do władz powiatu wejherowskiego. Jak wyjaśniają władze powiatu wejherowskiego zlecono opracowanie projektu budowlanego na modernizację drogi powiatowej nr 1336G na odcinku długości blisko 2 km od Ronda Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie do skrzyżowania z ulicami Kaszubską i Gościcińską w Gowinie.

Zakres prac projektowych obejmuje m.in. budowę nowej nawierzchni jezdni, budowę ciągu pieszo-rowerowego na całej długości odcinka, budowę przystanków i zatok autobusowych, urządzeń bezpieczeństwa i uspokojenia ruchu, systemu odwodnienia, oświetlenia drogowego wraz z doświetleniem przejść dla pieszych, przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z drogą — informuje Jacek Thiel, wicestarosta powiatu wejherowskiego

Posiadanie dokumentacji projektowej umożliwi podjęcie starań o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego w celu przeprowadzenia kompleksowej modernizacji drogi powiatowej od Wejherowa do Gowina.

ZOBACZ TAKŻE: Drogi będą remontowane, ale nie wszystkie

Obecnie trwa wyłanianie biura projektowego na opracowanie dokumentacji technicznej na kolejny odcinek  rozbudowy drogi powiatowej nr 1336G od skrzyżowania z ul. Jeziorną i Długą w Gowinie do granicy gminy Wejherowo na rzece Gościcinie. Zakres prac projektowych podobny jest do I etapu  zadania i obejmuje dodatkowo budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Brzozową i Spacerową.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...