26.05.2023 14:00 3 JW/OR

Dom w Zbychowie odbudowany, pomogli sąsiedzi

fot. Twoja Telewizja Morska

Dzisiaj przypada Europejski Dzień Sąsiada. W przeddzień tego stosunkowo nowego święta, w Zbychowie odbyło się spotkanie będące przykładem tego, jak ważne mogą być relacje sąsiedzkie.

Ogromny pożar domu w Zbychowie wstrząsnął w lutym lokalną społecznością. Poszkodowanymi w pożarze była Pani Iwona oraz jej wnuk. Przez niemal 3 miesiące dzięki sąsiedzkiej współpracy udało się postawić pogorzelcom zupełnie nowe lokum.

O sprawie spalonego domu piszemy tutaj:

Mieszkańcy pomogli sąsiadce i rozebrali jej spalony dom

W ramach podziękowania, wszystkich zaangażowanych w pomoc sąsiadów, poszkodowana postanowiła zaprosić na kawę i ciasto. Był to wyraz wdzięczności za wszelaką pomoc i zarazem okazja do prezentacji budynku, który stanął na fundamentach zniszczonego przez pożar domu.

fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska

Udało się w tym czasie od pożaru dużo, chałupka jest zbudowana. Przede wszystkim jest pięknie urządzona i od przedwczoraj tutaj mieszkam. Podziękowania kieruję przede wszystkim do pana Węsierskiego i jego współpracowników. Serdecznie dziękuję i będę dziękować do końca życia — mówiła Pani Iwona, poszkodowana w wyniku pożaru mieszkanka Zbychowa

Na zorganizowane spotkanie przyszła bardzo liczna grupa mieszkańców Zbychowa. Wszyscy nie ukrywali radości oraz satysfakcji z pozytywnego finału tego nieszczęśliwego wypadku.

Jest to zasługa wszystkich bliskich mieszkańców, którzy pomogli, kiedy jeszcze dom się palił i przy tworzeniu zrzutki oraz przy pierwszych krokach, kiedy potrzebne były najzwyklejsze środki do życia — dodaje pani Jolanta, jedna z sąsiadek zaangażowanych w pomoc pogorzelcom.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim sąsiadom, tym z bliska i tym trochę dalszym sąsiadom z naszej wsi i okolicznych wsi. Lokalnej parafii wraz z księdzem proboszczem za liczne zbiórki na odbudowę naszego domu oraz wszystkim ludziom z całej Polski, którzy przesyłali pieniądze — mówi Michał, wnuk Pani Iwony


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...