23.05.2023 12:30 2 OR

Daj misiaka - pomóż wybudować szkołę dla dzieci z Afryki

fot. cdm-pomoc.pl

Stowarzyszenie Chrześcijański Dom Misyjny z Rybna organizuje kolejny Festyn Gorącej Pomocy. Celem wydarzenia jest zebranie środków na budowę szkoły dla dzieci w Koudandeng w Kamerunie. .

Członkowie stowarzyszenia apelują do wszystkich chętnych do wsparcia inicjatywy o przynoszenie pluszaków i książek w dobrym stanie, które za symboliczną opłatę sprzedane zostaną podczas festynu. Zbierają również zgłoszenia od chętnych osób mogących upiec na ten dzień ciasta. Misie i Książki dostarczyć można do siedziby stowarzyszenia przy ulicy Długiej 19 w Rybnie do 10 czerwca. Festyn odbędzie się 16 lipca na boisku orlik w Rybnie.

Apelujemy do każdego, kto tylko może podzielić się z nami darem serca o podarowanie nam nieużywanej choć w dobrym staniu książki czy pluszaka. Ich sprzedaż podczas kolejnego już festynu z pewnością przybliży nas do celu, jakim jest budowa szkoły w Koudandeng. Jeśli ktoś chciałby w jeszcze inny sposób pomóc nam przy organizacji festynu, również czekamy na zgłoszenia — mówi Franciszek Bujak, prezes Stowarzyszenia

ZOBACZ TAKŻE: Zebrali kilkanaście tysięcy złotych na szkołę w Kamerunie

Przypomnijmy, iż stowarzyszenie od lat wspiera dzieło misyjne prowadzone przez siostry karmelitanki w Kamerunie. Wśród wielu inicjatyw wymienić można choćby regularną wysyłkę paczek z artykułami szkolnymi i higienicznymi dla dzieci, bale charytatywne czy Bieg Gorących Serc.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...