22.05.2023 14:48 12 OR/KPP w Gdańsku

11-miesięczne dziecko zatrzaśnięte w samochodzie

fot. KPP w Gdańsku

Dramatem mogło zakończyć się zatrzaśnięcie dziś w samochodzie 11- miesięcznego dziecka. Szybka interwencja policji z Gdańska zapobiegła tragedii.

Gdańscy policjanci ruchu drogowego pomogli kobiecie, która nie mogła dostać się do swojego samochodu. Drzwi w aucie były zamknięte, a wewnątrz niego były zatrzaśnięte kluczyki oraz 11-miesieczny chłopiec. Szybka i skuteczna interwencja policjantów doprowadziła do szczęśliwego zakończenia.

Dziś około godziny 11:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o zamknięciu dziecku zamkniętym w samochodzie w Gdańsku. Z informacji wynikało, że matka przez przypadek zatrzasnęła kluczyki w aucie. Z uwagi na zdrowie i życie dziecka interwencja ta wymagała natychmiastowej reakcji. Na miejscu szybko przyjechali policjanci ruchu drogowego. W stojącym na parkingu samochodzie, na tylnym siedzeniu w foteliku płakał chłopiec — informuje oficer prasowy KPP w Gdańsku.

ZOBACZ TEŻ: Weekendowa seria pożarów w Wejherowie

Samochód nagrzewał się z uwagi na wysoką temperaturę powietrza, dlatego policjanci zdecydowali o wybiciu szyby w aucie od strony kierowcy. Użyli do tego policyjnej pałki służbowej. Szyba została wybita, a dziecko przekazano matce. Na miejsce policjanci wezwali karatekę pogotowia, która zabrała dziecko do szpitala na szczegółowe badania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...