21.05.2023 12:30 1 Tomasz Smuga

Tytani sezon zakończyli w czołówce tabeli!

Tytani Wejherowo/Facebook

Na zakończenie sezonu 2022/2023 w I lidze piłki ręcznej Tytani Wejherowo przegrali z Gwardią Koszalin. Wynik nie miał już jednak wpływu na miejsce w tabeli. Rozgrywki szczypiorniści z grodu Wejhera zakończyli w czołówce!

Będziemy na pewno walczyć o trzy punkty bo chcemy wygrać przed własną publicznością i podtrzymać dobrą passę zwycięstw u siebie. Dodatkowo jeszcze nigdy nie wygraliśmy z Koszalinem meczu ligowego więc będzie to dodatkowa motywacja dla nas - zapowiadał przed spotkaniem Robert Wicon, trener Tytanów Wejherowo.

WARTO ZOBACZYĆ: Ponownie rozbiegali wejherowski park. Tym razem królowały białe koszulki

Niestety, tej niemocy wejherowianom nie udało się przerwać w ostatniej kolejce kończącej zmagania w I lidze męskiej w sezonie 2022/2023. Gwardia Koszalin wygrała z Tytanami 38:33. Dodajmy, że był to też pożegnalny mecz jednego ze skuteczniejszych zawodników wejherowian Tomasza Bartosia, który postanowił zakończyć swoją karierę.

Dziękujemy pięknie za cały sezon i zapraszamy 4 czerwca na piknik z Tytanami. Dziękujemy też Tomaszowi Bartosiowi za wspólne 13 lat - napisał w swoich mediach społecznościowych wejherowski klub.

Tytani w czołówce tabeli

Ostatecznie wynik sobotniego (20 maja 2023 roku) meczu nie zmienił układu w tabeli. Gwardia zakończyła sezon na 2. miejscu, a Tytani uplasowali się na 4. pozycji. Mistrzem ligi został Sokół Kościerzyna. Indywidualnie kościerski zespół może też pochwalić się najskuteczniejszym zawodnikiem ligi. Został nim Andrzej Kryński ze zdobytymi 185 bramkami w 18 meczach. Spośród szczypiornistów Tytanów w tej klasyfikacji najlepszy był Przemysław Warmbier. Rzucone 124. bramki uplasowały go na 5. miejscu w tym zestawieniu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...