19.05.2023 15:00 8 PM/KMP Sopot

Dusił, szarpał, wyzywał i bił partnerkę po twarzy

Fot. KMP Sopot

Wszczynał awantury, bił kobietę po twarzy, dusił ją, szarpał i wyzywał, a ponadto kilka dni temu groził jej pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali 29-latka, który miał znęcać się fizyczne i psychiczne nad partnerką.

W środę (17 maja) policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Sopotu podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad partnerką oraz grożenie jej pozbawieniem życia.

Sprawca w ciągu ostatnich kilku miesięcy wszczynał awantury, bił kobietę po twarzy, dusił ją, szarpał i wyzywał, a ponadto kilka dni temu groził jej pozbawieniem życia i dusił powodując powstanie obrażeń. Wczoraj zatrzymanego 29-latka policjanci doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Sopocie, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad partnerką, kierowania wobec niej gróźb pozbawienia życia i spowodowania u niej obrażeń ciała - informuje sopocka policja.

Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego z obowiązkowym stawiennictwem dwa razy w tygodniu w jednostce policji, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej kobiety oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Zgodnie z kodeksem karnym za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie gróźb karalnych i spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu to przestępstwa zagrożone karą do 2 lat więzienia.

Policjanci przypominają!

Każda osoba, która doznaje przemocy lub jest jej świadkiem może bezpiecznie i w zaufaniu zgłosić fakt pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, m.in. dzwoniąc pod numer telefonu: 58 550 14 14, pisząc mailowo na adres Punktu Interwencji Kryzysowej: [email protected], albo osobiście zgłaszając się do placówki przy Alei Niepodległości 876 w Sopocie. Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub pod numerem 112.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...