19.05.2023 14:00 0 Tomasz Smuga

Jeden ze skuteczniejszych zawodników Tytanów kończy karierę

Tytani Wejherowo/Facebook

Gwardia Koszalin będzie ostatnim rywalem Tytanów Wejherowo w sezonie 202/2023 w I lidze piłki ręcznej. Podopieczni trenera Roberta Wicona z gwardzistami zagrają w hali "Samochodówki". — Będziemy na pewno walczyć o trzy punkty, bo chcemy wygrać przed własną publicznością i podtrzymać dobrą passę zwycięstw u siebie - zapowiada szkoleniowiec wejherowian.

W Wejherowie zmierzą się dwie czołowe drużyny tabeli. Bez względu na wynik tego spotkania Gwardia Koszalin może być pewna zajęcia drugiego miejsca, a wejherowscy Tytani sezon zakończą na 4. pozycji. Liderem tabeli jest Sokół Kościerzyna.

Będziemy na pewno walczyć o trzy punkty, bo chcemy wygrać przed własną publicznością i podtrzymać dobrą passę zwycięstw u siebie - zapowiada przed meczem Robert Wicon, trener Tytanów Wejherowo. - Dodatkowo jeszcze nigdy nie wygraliśmy z Koszalinem meczu ligowego, więc będzie to dodatkowa motywacja dla nas. Niestety, mecz ten będzie dla nas wymagający, bo kadrowo będziemy mocno osłabieni. Nie zagra z nami Michał Przymanowski oraz Radosław Sałata. Dodatkowo są również kontuzjowani gracze, którzy nie powrócili do treningów, także czeka nas niezwykle trudne spotkanie. Oczywiście my chcemy ten mecz wygrać i jeśli tylko chłopaki zagrają tak jak z SMS to możemy wyjść z tej batalii zwycięsko. Mam nadzieję, że moja drużyna wejdzie mocno w to spotkanie i będziemy kontrolowali przebieg gry. Chciałbym żeby wszyscy zawodnicy wystąpili w tym meczu i pewnie tak będzie, dlatego liczę na pełen profesjonalizm z ich strony i danie z siebie przysłowiowego sto procent - podkreśla Wicon.

Ostatni mecz jednego ze skuteczniejszych zawodników Tytanów Wejherowo

Dodajmy, że spotkanie w hali przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie, czyli popularnej "Samochodówce", będzie to nie tylko ostatnim meczem Tytanów w sezonie 2022/2023 w I lidze, ale również ostatnim w karierze Tomasza Bartosia.

Oczywiście chcielibyśmy zagrać, jak najlepsze zawody w sobotę, bo jednak jest to ostatni mecz w lidze. Dla mnie to będzie również ostatni mecz w karierze, a bardziej bym to nazwał w przygodzie, która trwała w Tytanach od 2011 roku - mówi Bartoś. - Będziemy przygotowani do spotkania i zmobilizujemy się tak, aby zagrać na wysokim poziomie od pierwszych minut zawodów. Chcielibyśmy sprawić piękny prezent naszym kibicom, którzy są z nami przez cały sezon. Wiem, że będzie to trudne spotkanie, bo rywal jest bardzo wymagający, ale my potrafimy walczyć i na pewno nie odpuścimy.

ZOBACZ TEŻ: Ponownie rozbiegają wejherowski park

Tomasz Bartoś w obecnym sezonie wystąpił w 17. spotkaniach, w których zdobył 66. bramki dla wejherowskiego zespołu.

Jako, że wystąpię po raz ostatni, to będę chciał pokazać, że jestem w stanie pomóc drużynie i to, że drzemią w mnie pokłady energii. Stresu się nie boje, raczej będzie jakaś ekscytacja, bo na ten mecz przyjdzie moja rodzina i znajomi. To, że kończę karierę to tylko i wyłącznie moja decyzja. Chciałbym, aby stało się to na moich warunkach, na spokojnie, bez kontuzji, a jeszcze z dużymi możliwościami - podkreśla rozgrywający Tytanów.

Mecz Tytani - Gwardia odbędzie się w sobotę, 20 maja 2023 roku, o godz. 16.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...