17.05.2023 17:00 1 Tomasz Smuga

Zawodnicy z Władysławowa i Helu w czołówce par mikstowych w Polsce!

UKS Bliza Władysławowo

Udane zawody mają za sobą zawodnicy z Władysławowa i Helu. Podczas XXIX Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych 2023 w badmintona w Sianowie sportowcy uplasowali się w pierwszej ósemce najlepszych par mikstowych do lat 17!

W mistrzostwach województwo pomorskie reprezentowało 9 zawodników. Wśród nich byli Paweł Oberzig z UKS Bliza Władysławowo i pochodząca z Helu Nadia Złotoś trenująca w klubie Sportowa Politechnika Gdańsk.

ZOBACZ TEŻ: Niepełnosprawna studentka chce przepłynąć wpław kanał La Manche

Paweł jest pierwszym zawodnikiem UKS Bliza, który po ubiegłorocznym wygraniu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików wspólnie z klubową zawodniczką Martą Czajką, uzyskał kryterium przyznania drugiego kółka olimpijskiego. Odznakę Kółka Olimpijskie przyznaje się zawodnikom wyróżnionym za osiągnięte wyniki sportowe. I, II oraz III kółko można zdobywać w dyscyplinach, które mieszczą się w programie olimpiady, natomiast IV i V kółko – jedynie w konkurencjach olimpijskich - mówi Zbigniew Czajka, trener w UKS Bliza Władysławowo.

UKS Bliza Władysławowo UKS Bliza Władysławowo UKS Bliza Władysławowo

Oberzig i Złotoś uplasowali się w pierwszej ósemce najlepszych par mikstowych do lat 17 w Polsce. Dodajmy, że w ćwierćfinale ulegli późniejszym zwycięzcom mistrzostw.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...