16.05.2023 09:00 0 oprac. Tomasz Smuga/UM Gdynia

Kibice Arki będą zbierać pluszaki. Trafią m.in. do Rumi

canva.com

Spotkanie w ramach 33. kolejki I ligi pomiędzy Arką Gdynia, a ŁKS Łódź będzie wyjątkowe. A to za sprawą pomocowej akcji. Kibice będą zbierać pluszowe zabawki dla pacjentów dziecięcego szpitala Polanki w Gdańsku, dla podopiecznych domu dziecka w Rumi oraz dla czworonogów z gdyńskiego Ciapkowa.

Pomysłodawcą akcji jest mieszkaniec Gdyni - Marcin Marszałek.

Pomysł dojrzewał kilka lat ale dopiero pomoc mojego kolegi Michała, który skontaktował mnie z Radkiem Roeske ze Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki, który przyklasnął tej idei i dołączył do akcji pozwolił uwierzyć w powodzenie przedsięwzięcia. Do współudziału w akcji dołączył też Jerzy Drela, właściciel sklepu piłkarskiego „Arka gadżety, bilety”. W październiku skontaktowałem się z Ciapkowem i ze Szpitalem Polanki mówiąc, że planujemy taką akcję. W marcu potwierdziłem, że akcja powstanie i że okazją będzie mecz – mówi dla portalu gdynia.pl Marszałek.

Będą zbierać pluszaki podczas meczu

Okazją do zbiórki pluszaków będzie mecz 33. kolejki I ligi Arka Gdynia - ŁKS Łódź, który odbędzie się w Gdyni 26 maja 2023 roku, o godz. 20.30, na stadionie miejskim. Jak dokładnie przebiegnie akcja? Podczas przerwy meczu kibice rzucą maskotki i pluszowe zabawki na murawę boiska. Pluszaki będzie można również zostawić w punktach kibica/sklepach kibica:

  • SKGA - ul. Śląska 34, Gdynia,

  • Sklep „Arka gadżety, bilety” - ul. Kcyńska 9a, Gdynia.

ZOBACZ TEŻ: Wielkie koszykarskie wydarzenie w Wejherowie! Finał mistrzostw Polskie jednak nie dla "Ósemki"

Pluszaki, które w przerwie meczu zostaną zebrane z murawy, trafią do Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku, Domu Dziecka w Rumi oraz Ciapkowa, schronisko dla bezdomnych zwierząt.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...