14.05.2023 08:00 12 PM

Jedyna taka noc w roku, czyli Noc Muzeów w Wejherowie

Fot. TTM

Zdjęcie z Jakubem Wejherem, zwiedzanie ratusza, koncert, wystawy, warsztaty i wiele innych atrakcji. To jedyna taka noc w roku, gdzie muzea, miejsca ważne historycznie, biblioteki czy centra kultury otwierają się dla zwiedzających - za darmo. Tak było i tym razem, w sobotę (13 maja).

W Wejherowie odbyła się Noc Muzeów. Nie brakowało atrakcji, a do niektórych tworzyły się gigantyczne kolejki. Tradycyjnie najwięcej działo się w okolicach Placu Jakuba Wejhera, gdzie włodarze przygotowali dla mieszkańców i zwiedzających różnorodne atrakcje.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Weronika Korthals z nową płytą wyłącznie po kaszubsku

W wejherowskim ratuszu można było zwiedzać salę historyczną, z ekspozycją i makietami, chętni mogli zrobi sobie zdjęcie z prezydentem miasta. Na ten wieczór przygotowano również specjalną wystawę zabawek.

Otwarto także krypty klasztorne w kościele św. Anny w Wejherowie - każdego roku ten punkt programu spotyka się z ogromnym zainteresowaniem - tak było i w tę sobotnią noc.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Na balkonie ratusza odbył się koncert. Widzowie usłyszeli znane przeboje operowe, operetkowe czy musicalowe.

Wiele atrakcji przygotowało także Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. W tym roku motywem przewodnim nocy było życie i twórczość Antoniego Abrahama.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...