24.04.2023 13:00 3 PM/MOSG

Marihuana w agregatach. Przemycali narkotyki z Hiszpanii do Polski

Fot. MOSG

Przewozili marihuanę w atrapach agregatów prądotwórczych. Do Sądu Okręgowego w Gdańsku wpłynął kolejny akt oskarżenia w śledztwie przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej do Polski znaczne ilości narkotyków. Aktem oskarżenia objęto osiem osób, siedmiu mężczyzn i jedną kobietę.

Zorganizowana grupa przestępcza, w której działali oskarżeni, zajmowała się przemytem znacznych ilości środków odurzających z Hiszpanii do Polski. Marihuanę przewożono ukrytą w atrapach agregatów prądotwórczych transportowanych na zlecenie przedsiębiorców nieprowadzących realnych działalności gospodarczych. Śledczy ustalili, że takich transportów było co najmniej 14 i obejmowały prawie 700 kilogramów narkotyków o szacunkowej czarnorynkowej wartości co najmniej 35 mln złotych - informuje Morski Oddział Straży Granicznej.

Fot. MOSG Fot. MOSG Fot. MOSG

Prowadzone czynności procesowe są kontynuacją działań zapoczątkowanych w sierpniu 2020 roku, w trakcie których w rejonie Trójmiasta zatrzymano dwóch mężczyzn podczas rozładunku niespełna 60 kg narkotyków ukrytych w atrapie agregatu. Wobec nich akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Gdańsku został skierowany w kwietniu ubiegłego roku.

Oskarżonym zarzuca się m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a także udział i pomocnictwo w przemycie znacznych ilości marihuany z Półwyspu Iberyjskiego do Polski. Wszyscy oskarżeni to mieszkańcy Pomorza. Zarzucane im czyny zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...