12.04.2023 08:00 0 PM/KWP Gdańsk

Zapach marihuany doprowadził ich do narkotykowego odkrycia

Fot. KMP Gdańsk

Na czarny rynek mogło trafić prawie 1,5 kg narkotyków. Funkcjonariusze do tej sprawy zatrzymali 30-letniego mieszkańca Gdańska.

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej w miniony piątek odebrali zgłoszenie, że w jednym z budynków w dzielnicy Kokoszki na klatce schodowej czuć intensywny zapach marihuany.

Policjanci pojechali na miejsce i szybko ustalili mieszkanie, z którego wydobywa się charakterystyczny zapach. Funkcjonariusze wylegitymowali na miejscu 30-letniego mieszkańca Gdańska i dokładnie sprawdzili zajmowane przez niego mieszanie. Podczas kontroli kryminalni ujawnili i zabezpieczyli prawie 1,5 kg różnych narkotyków, m.in. prawie 1000 gramów amfetaminy, ponad 300 gramów marihuany, ponad 170 tabletek MDMA oraz kilka gramów kokainy - informuje gdańska policja.

Fot. KMP Gdańsk Fot. KMP Gdańsk Fot. KMP Gdańsk Fot. KMP Gdańsk Fot. KMP Gdańsk

Zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do dalszych badań biegłemu sądowemu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 30-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia. W minioną sobotę sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...