24.03.2023 13:30 1 PM/UG Kosakowo

Co z wodą w Dębogórzu?

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. pixabay.com

Jest wzrost ogólnej liczby mikroorganizmów w sieci, lecz ponownie wykluczono obecność bakterii chorobotwórczych. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pucku wydał kolejny komunikat w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia w Dębogórzu.

Jak informuje gmina Kosakowo od ostatniego komunikatu Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych PEKO przeprowadziło szereg działań naprawczych.

Czytaj również: Problem z wodą w Dębogórzu. Jest komunikat Sanepidu

Prace prowadzone były we współpracy ze specjalistami z zakresu technologii wody. Od 26 stycznia br. uzyskiwano zalecane wyniki próbek wody pobieranej z sieci tj. poniżej 200jtk/1ml. W próbkach wody pobieranych z hydroforni, dla której zaleca się uzyskiwanie wyników poniżej 100jtk/ml, prawidłowe wyniki uzyskiwano od 3 marca br. Dla upewnienia się co do uzyskiwanych wyników kierowano próbki do różnych laboratoriów – informuje gmina Kosakowo.

Wyniki badań wody z punktu podawania wody do sieci oraz z punktów kontrolnych na sieci wodociągowej uzyskiwane od czasu ostatniego komunikatu są dostępne są na stronie www.puk.peko.pl.

Czytaj również: Warunkowa przydatność wody w Dębogórzu

W związku z tym, że wykluczono istnienie źródeł skażenia w najbliższym czasie planowane jest uruchomienie stałej dezynfekcji wody poprzez montaż lampy UV na hydroforni, aby trwale pozyskać zalecany poziom ogólnej liczby mikroorganizmów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...