24.03.2023 12:00 2 PM

Zatrzymali kilkudziesięciu poszukiwanych

Fot. policja

Policjanci w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali 42 osoby poszukiwane, które dopuściły się różnych przestępstw, m.in. oszustw, włamań, kradzieży, uchylania się od alimentacji czy przestępstwa narkotykowego. Wśród zatrzymanych 9 osób było poszukiwanych listem gończym, a 21 zarządzeniami doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu. Ponadto w ręce funkcjonariuszy trafiło 12 osób poszukiwanych w celu ustalenia miejsca pobytu.

Do policjantów z Gdańska każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest znalezienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności - informuje Pomorska Policja.

W ciągu ostatniego tygodnia gdańscy policjanci zatrzymali 42 osoby poszukiwane.

9 osób zatrzymanych było poszukiwanych listami gończymi za przestępstwa posiadania narkotyków, oszustwa, uchylania się od alimentacji, zniszczenia mienia oraz włamania. Wśród nich był 36-latek z Gdańska, za którym sąd wystawił dwa listy gończe w związku z popełnionymi oszustwami. Mężczyzna trafił do więzienia, gdzie spędzi najbliższy rok i 7 miesięcy. Funkcjonariusze zatrzymali również 21 osób, które były poszukiwane sądowymi zarządzaniami doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego. Wśród nich byli sprawcy między innymi takich przestępstw jak kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, zniszczenie mienia, kradzieże czy znęcanie się nad rodziną - podaje Pomorska Policja.

Pozostałe 12 osób zatrzymanych to poszukiwani przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...