22.03.2023 08:00 2 PM

Obywatel Gruzji chciał uciec policjantom

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. pixabay.com

Policjanci z Gdańska zatrzymali 23-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna chciał uniknąć spotkania z policjantami, ponieważ nie miał licencji na przewóz osób.

W poniedziałek po północy na al. Zwycięstwa w Gdańsku policjanci dali sygnał do zatrzymania dla kierującego samochodem osobowym marki Skoda.

Mundurowi zrównali się z samochodem kierującego i wskazali miejsce bezpieczne do zatrzymania. Mężczyzna nie zastosował się do polecenia, gwałtownie skręcił w al. Hallera i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za kierującym, dając mu polecenia do zatrzymania się, przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna jechał dalej i na Węźle Kliniczna przejechał na czerwonym świetle. Ostatecznie kierujący zatrzymał pojazd na ul. Marynarki Polskiej - informuje policja.

Policjanci natychmiast zatrzymali 23-letniego obywatela Gruzji. Mieszkaniec Sopotu w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że chciał uniknąć kontroli drogowej, ponieważ świadczy usługi transportowe i nie ma licencji na przewóz osób.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy obywatelowi Gruzji, a samochód, którym jechał, odholowano na parking strzeżony. 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut za niezatrzymanie się do kontroli - podaje policja.

Niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...