21.03.2023 11:00 7 PM/KMP Gdańsk

Myślała, że niezauważona wyniesie ze sklepu whisky

Fot. KMP Gdańsk

Policjanci zatrzymali 20-latkę podejrzewaną o kradzież rozbójniczą, do której doszło na terenie jednego z gdańskich supermarketów. Kobieta, uciekając z ukradzionym alkoholem, szarpała się z ochroniarzem i odpychała go. Udało jej się uciec, ale na miejscu przestępstwa zostawiła swoją torebkę, w której był jej dowód osobisty i kradziona whisky.

W piątek po południu policjanci z komisariatu przy ul. Obrońców Wybrzeża odebrali zgłoszenie, że w jednym z supermarketów na Przymorzu doszło do kradzieży rozbójniczej.

Kobieta ukradła dwie butelki whisky warte prawie 180 zł, a następnie wyszła ze sklepu. Za złodziejką ruszył ochroniarz. Podczas ucieczki sprawczyni chcąc utrzymać się w posiadaniu ukradzionego alkoholu, zaczęła szarpać się z pokrzywdzonym i go odpychać. Ostatecznie napastniczka uciekła, porzucając torebkę, w której był jej dowód osobisty i kradziony alkohol - informuje gdańska policja.

Policjanci pojechali na miejsce przestępstwa, zabezpieczyli przedmioty należące do kobiety oraz przeanalizowali zapis z kamer monitoringu.

Następnego dnia w jednym z mieszkań w Nowym Porcie funkcjonariusze zatrzymali 20-letnią gdańszczankę, podejrzewaną o to przestępstwo. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. Dziś zostanie doprowadzona do prokuratury na przesłuchanie, z wnioskiem o zastosowanie wobec niej środka zapobiegawczego - podaje policja.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...