20.03.2023 15:32 2 WH/KMP Gdynia

19-latek z włamaniem i handlem narkotyków na koncie

Fot. KMP Gdynia

Włamał się i okradł piwnicę. Po dwóch miesiącach 19-latek został zatrzymany. W jego mieszkaniu znaleziono mefedron i klefedron. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Pod koniec stycznia policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do pomieszczenia piwnicznego przy ul. Lubawskiej w Gdyni.

Mundurowi ustalili, że sprawca wyłamał kłódkę, a następnie ukradł z piwnicy tłumik do motocykla, zestaw do odkażania samochodu, kuchenkę gazową oraz łom. Łączna wartość strat opiewała na kwotę około 760 zł. Funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady włamania – informuje gdyńska komenda.

Kryminalni ustalili, że sprawcą był 19-letni gdynianin. W czwartek zatrzymano mężczyznę. Powiedział, że sprzedał tłumik na skupie złomu. Policjanci pojechali we wskazane miejsce i odzyskali skradzioną rzecz. 

Ponadto okazało się, że mężczyzna miał w swoim mieszkaniu 68 gramów mefedronu, z czego można przygotować 93 pojedyncze porcje oraz ponad 2 gramy klefedronu, z którego można przygotować 10 pojedynczych porcji – czytamy w komunikacie.

19-latek usłyszał  zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, oraz wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków, za co można trafić do więzienia na 12 lat. W sobotę decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...