Politycy nie zabijajcie polskich mediów

17.03.2023 12:30 6 WH/Pomorska Policja

Pijana kierująca audi spowodowała kolizję

Fot. KMP Gdańsk

Kierująca audi uderzyła w stojący przed nią samochód. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W środę (15 marca) na ul. Rakoczego w Gdańsku doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce pojechali policjanci z drogówki.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 35-letnia kierująca samochodem osobowym marki audi jechała ul. Rakoczego w kierunku ul. Łostowickiej. Mieszkanka Gdańska nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w stojący przed nią samochód osobowy marki kia – relacjonują mundurowi.

Policjanci przebadali uczestników kolizji alkomatem. Okazało się, że kierująca audi ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do komisariatu. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, a jej samochód został odholowany na parking strzeżony.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...