17.03.2023 15:00 22 WH/Pomorska Policja

Przywłaszczył portfel i używał cudzej karty płatniczej

Fot. Pomorska Policja

34-letni Ukrainiec przywłaszczył cudzy portfel, w którym były pieniądze, dokumenty i karta płatnicza. Mężczyzna 8 razy użył karty i tyle samo usłyszał zarzutów. Grozi mu 10 lat więzienia.

W minioną sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu zgubionego portfela. Zgłaszająca wyceniła straty na prawie 1600 złotych.

Podczas pracy nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że podejrzany przywłaszczył portfel z dokumentami, pieniędzmi oraz karta bankomatową, za pomocą której wykonał 6 nieautoryzowanych transakcji i raz usiłował zapłacić. Mężczyzna w tej sprawie usłyszał łącznie 8 zarzutów i odpowiadać będzie za przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem – relacjonują mundurowi.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu na Śródmieściu, który sprawdzili miejsce zdarzenia i przeanalizowali zapis z kamer monitoringu miejskiego. Podczas analizy zapisu z kamer ustalono rysopis sprawcy przestępstwa i przekazano go pracownikowi monitoringu ze straży miejskiej.

We wtorek policjanci od operatora monitoringu uzyskali informację, że podejrzany o przywłaszczenie portfela mężczyzna idzie ul Tkacką w Gdańsku. Kryminalni zatrzymali 34-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna trafił do aresztu. Grozi mu 10 lat za kratkami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...