16.03.2023 14:00 0 PM

Krystek zatrzymany przez policję przy wejherowskim MOPS-ie

mat.pras.

Krystian W. został dziś zatrzymany w okolicy wejherowskiego MOPS-u – poinformował Dziennik Śledczy. W ubiegłym tygodniu zapadł wyrok w sprawie dotyczącej Anaid. Krystian W. trafił do więzienia na 2,5 roku.

Jak poinformował na łamach Dziennika Śledczego Dawid Burzacki, do zatrzymania Krystiana W. doszło w czwartek (16 marca) na terenie przyległym do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie przy ulicy Kusocińskiego. Mężczyzna korzystał z pomocy społecznej. Po załatwieniu spraw urzędowych, w momencie opuszczenia budynku został zatrzymany przez policję.

Dzisiaj w okolicach południa dzielnicowi zatrzymali mężczyznę poszukiwanego sądowym nakazem do odbycia kary pozbawienia wolności 2,5 roku. Mężczyzna został już przewieziony przez policjantów do aresztu śledczego – poinformowała nas asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Czytaj również: Krystek wraca do więzienia. Zapadł wyrok w sprawie dotyczącej Anaid

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wyrok w sprawie łowcy nastolatek – oznacza to, że Krystian W. ma do odsiedzenia w więzieniu 2,5 roku.

Gdański sąd okręgowy odrzucił apelację oskarżonego oraz jego obrońcy. Przypomnijmy, że w październiku 2021 roku Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał Krystka na 2,5 roku więzienia za nawiązywanie kontaktu w celach seksualnych z dzieckiem poniżej 15. roku życia. Anaid po spotkaniu z mężczyzną popełniła samobójstwo.

Czytaj również: Śledczy, technicy kryminalistyki i policyjny pies w lokalu dawnej Zatoki Sztuki

Od 5 lutego do 7 marca 2015 roku „Krystek” miał rozmawiać za pośrednictwem internetowego komunikatora z 14-letnią Anaid z Gdańska. Oskarżony wiedział, ile ma lat i wprowadzał ją w błąd, co do charakteru spotkania. Sugerował, że ma dla niej pracę – sprzątanie jego mieszkania. Po spotkaniu, podczas którego miało dojść do gwałtu, nastolatka odebrała sobie życie, rzucając się pod pociąg.

Łowca nastolatek wyszedł na wolność w listopadzie 2021 roku. W 2018 r. został skazany za gwałt na 17-letniej dziewczynie. Krystian W. wciąż jest oskarżony o przestępstwa seksualne na ponad 30 dziewczynach.


Czytaj również: