17.03.2023 11:00 3 WH/KMP Sopot

Schował się w szafie przed policjantami

Fot. KMP Sopot

Matka poszukiwanego 23-latka przekonywała policjantów, że syna nie ma w domu. Okazało się, że mężczyzna ukrył się w szafie. Teraz trafi za kratki na 1,5 roku za m.in. łamanie sądowych zakazów kierowania w warunkach recydywy.

W środę (15 marca) policjanci przyjechali do jednego z mieszkań w Dolnym Sopocie, gdzie miał ukrywać się poszukiwany listem gończym 23-latek.

Pod ustalonym adresem drzwi otworzyła policjantom matka 23-latka i zapewniała, że syna nie ma. Kryminalni nie dali wiary jej słowom i bardzo dokładnie sprawdzili mieszkanie. Mieli rację. Mężczyzna schował się przed nimi w szafie myśląc, że w ten sposób nie zostanie znaleziony i nie trafi za kratki – mówi asp.szt. Lucyna Rekowska z sopockiej komendy.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę. 23-latek ma do odbycia karę 1,5 roku więzienia za przestępstwa złamania sądowych zakazów kierowania pojazdami, zaboru auta wynajmowanego na minuty w celu krótkotrwałego użycia i próby zaboru kolejnego takiego auta w celu krótkotrwałego użycia.

Przestępstwa te popełnił w warunkach recydywy w 2022 roku i niedługo po tym, jak opuścił zakład karny, w którym odsiadywał wyrok ponad roku pozbawienia wolności za podobne przestępstwa – dodaje Rekowska.

Zatrzymany trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...