Dwóch mężczyzn próbowało ukraść części samochodowe z kontenera w Gdyni. Po pościgu zostali zatrzymani przez policjantów na ul. Hutniczej. Przy jednym z nich znaleziono 9 gramów mefedronu.
— Podczas nocnej służby do policjantów drogówki podjechał mężczyzna i poinformował ich, że w jego firmie przy ul. Handlowej najprawdopodobniej doszło do kradzieży. Funkcjonariusze zgłosili interwencję dyżurnemu i pojechali pod wskazany adres, aby potwierdzić informację – mówi podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej komendy.
Kiedy patrol przyjechał na miejsce, zauważyli volkswagena. Kierowca na widok policjantów zacząć uciekać.
— Po krótkim pościgu kierujący volkswagenem wpadł w poślizg, w wyniku czego samochód obrócił się o 180 stopni, mimo to dalej uciekał, jednak po chwili policjanci zatrzymali kierowcę i pasażera auta – dodaje Grunert.
W samochodzie znaleziono 9 gramów mefedronu. Kierowca przyznał się, że zażywał narkotyki – został odwieziony do szpitala na badanie krwi.
Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni uciekali, ponieważ tuż przed przyjazdem mundurowych przecięli siatkę w ogrodzeniu jednej z firm, następnie po wyłamaniu zamka w drzwiach weszli do środka kontenera z częściami samochodowymi. Finalnie nic nie ukradli, bo spłoszył ich ochroniarz.
Mężczyznom w wieku 24 i 26 lat grozi 10 lat więzienia za kradzież z włamaniem. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.