27.01.2023 11:00 37 PM

Węzeł Zryw: Wkrótce rozpoczną się prace. Będzie wycinka drzew

Fot. UM Wejherowo, wizualizacja

„Wciąż nie widać, żeby roboty ruszyły” - mieszkańcy Wejherowa dopytują, kiedy rozpoczną się prace przy budowie węzła Zryw. Jak informuje miasto wykonawca wkrótce przystąpi do robót przygotowawczych i rozpocznie się wycinka drzew.

Temat węzła Zryw elektryzuje mieszkańców Wejherowa i nie tylko. Przypomnijmy, że w listopadzie podpisano umowę z wykonawcą na budowę węzła Zryw w Wejherowie. Na inwestycję miasto otrzymało od rządu blisko 19 mln złotych. Prace mają pochłonąć 56 mln złotych.

Czytaj również: Węzeł Zryw: 'Trwają prace przygotowawcze'

Mieszkańcy czekają na moment, kiedy prace na terenie budowy się rozpoczną.

Zamawiający przekazał wykonawcy teren budowy w dniu 28.11.2022r. Wykonawca jest w trakcie uzgadniania projektu tymczasowej organizacji ruchu z obecnym zarządcą dawnej DK 6 (tj. z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku)  i w trakcie organizacji zaplecza budowy a także w trakcie kontraktowania podwykonawców, dostawców materiałów i usługodawców. Wkrótce wykonawca przystąpi do wykonywania robót przygotowawczych. Po zatwierdzeniu projektu tymczasowej organizacji ruchu przystąpi do wycinki drzew wzdłuż dawnej DK6 – informuje wejherowski ratusz.

Czytaj również: Blisko 19 mln złotych na budowę węzła Zryw od rządu – roboty ruszą pod koniec 2022 roku

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...