25.01.2023 14:30 4 PM/TTM

Trwa modernizacja wejherowskiego liceum

Fot. TTM

Trwa remont budynku I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie przy ulicy Bukowej. Obiekt zostanie docieplony, a sale doczekają się remontu, tak żeby przypominały niedawno wybudowane nowe skrzydło.

Przypomnijmy, że w październiku oficjalnie oddano do użytku nowe skrzydło wejherowskiego liceum. Szkoła zyskała 6 sal dydaktycznych i około 570 metrów dodatkowej powierzchni, w ramach rozbudowy w szkole pojawiła się również winda.

Czytaj również: Dzień nauczyciela i otwarcie nowego skrzydła budynku

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Teraz remont trwa w starej części liceum.

Po oddaniu nowej części szkoły, przyszedł czas na remont starej części. Dzięki środkom unijnym ze starej jeszcze perspektywy finansowej, to jest ponad milion złotych na termomodernizację, mogliśmy przeprowadzić ten remont – mówiła dla Twojej Telewizji Morskiej Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Cała inwestycja kosztuje około 3,5 mln zł. Wykonane zostanie docieplenie, elewacja, wymiana okien oraz remont sal lekcyjnych.

Żeby cały obiekt był w tym standardzie jak nowa część – dodaje Gabriela Lisius.

Zajęcia w szkole cały czas się odbywają, poszczególne części placówki są wyłączane z użytkowania. Inwestycja ma się zakończyć w czasie wakacji, aby 1 września uczniowie mogli wrócić do gotowego, wyremontowanego budynku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...