14.10.2022 16:00 18 PM/TTM

Dzień nauczyciela i otwarcie nowego skrzydła budynku

Fot. Marek Trybański/TTM

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie ma już 165 lat. Szkoła świętowała w piątek nie tylko swój jubileusz, ale także Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej i otwarcie przebudowanego skrzydła budynku.

Jesteśmy dumni z naszej historii czujemy się spadkobiercami przedwojennego gimnazjum, czujemy się częścią tej historii i staramy się wśród naszych uczniów kultywować tradycje związane z tą długoletnią historią naszej szkoły, ale jednocześnie staramy się być szkołą otwarta na nowe. Przebudowane skrzydło budynku jest wyrazem również naszej filozofii nauczania. Staraliśmy się, żeby ta przestrzeń była jak najbardziej atrakcyjna, nowoczesna i służąca naszym uczniom - mówi dla [Twojej Telewizji Morskiej] Katarzyna Bojke – dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Czytaj również: Starosta powiatu wejherowskiego odznaczona przez ministra Czarnka

Szkoła zyskała 6 sal dydaktycznych i około 570 metrów dodatkowej powierzchni, w ramach rozbudowy w szkole pojawiła się również winda.

Szkoła idzie z duchem czasu, uczniów przybywa i trzeba zmieniać wizerunek tej szkoły. Chcemy dzisiaj podziękować też nauczycielom za zaangażowanie w pracę - mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Dziś w „Sobieskim” świętowano także Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej – nie zabrakło zatem gratulacji i nagród dla nauczycieli oraz dyrektorów szkół powiatu wejherowskiego.

Wspomnienia absolwentów, historia szkoły, osiągnięcia, przebieg prac nad rozbudową placówki oraz archiwalne fotografie ukazały się w kwartalniku Janina wydanym przez I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...