23.01.2023 14:30 0 PM

Chciał ukraść twardy dysk okazało się, że już wcześniej kradł

Fot. KMP Gdańsk

Do policyjnego aresztu trafił 39-latek, podejrzany o kradzież sklepową. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym, jak ze sklepu chciał ukraść twardy dysk warty prawie 1,1 tys. zł. Jak się okazało, sprawca miał na swoim koncie więcej tego typu przestępstw.

W ubiegłym tygodniu policjanci z komisariatu na gdyńskim Śródmieściu odebrali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów mężczyzna usiłował ukraść twardy dysk.

Policjanci z rewiru dzielnicowych pojechali na miejsce i ustalili, że ujęty przez ochronę 39-latek zabrał z półki towar warty prawie 1,1 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje gdyńska policja.

W trakcie pracy nad tą sprawą policjanci ze Śródmieścia ustalili, że 39-latek ma na swoim koncie znacznie więcej przestępstw.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie mu łącznie dwóch zarzutów za kradzież oraz usiłowania kradzieży - podaje policja.

Śledczy ustalili, że mężczyzna 16 stycznia 2023 roku ukradł w tym samym sklepie zegarek o wartości prawie 1 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty w tej sprawie i odpowiadać będzie za przestępstwa kradzieży, usiłowanie kradzieży, grozi za nie 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...