23.01.2023 15:00 36 PM/Norda FM

Zbierają podpisy pod petycją dotyczącą przejazdu kolejowego w Luzinie

Fot. TTM archiwum

Trwa zbieranie podpisów pod petycją dotyczącą budowy bezkolizyjnego przejazdu kolejowego w Luzinie na ulicy Wilczka. Pod dokumentem do tej pory podpis złożyło około 1500 osób.

Wciąż trwa dyskusja na temat bezkolizyjnego przejazdu w centrum Luzina. PKP planuje w przyszłości całkowicie zamknąć przejazd. Przypomnijmy, że pod koniec października ubiegłego roku wójt i radni podpisali petycję w sprawie budowy bezkolizyjnego przejazdu kolejowego w centrum Luzina. Teraz pod petycją zbierane są podpisy mieszkańców. Podczas dwóch niedzielnych akcji zebrano 1500 podpisów.

Czytaj również: Chcą bezkolizyjnego przejazdu kolejowego w Luzinie

Jak na dwie niedziele. W zasadzie kilka godzin jest to bardzo dużo. Zamknięty przejazd kolejowy i kierowanie mieszkańców na drogi gminne Strzebielińską i Lipową to jest dla mieszkańców absurd – mówi dla radia Norda FM Marcin Mutka, rany gminy Luzino.

Jak informuje radny petycja podpisana przez władze gminy i radnych trafiła już do Ministerstwa Infrastruktury.

Czytaj również: Luzino: 'Budowa wiaduktu jest niemożliwa.' W przyszłości zamkną przejazd

Trwa wyjaśnianie z koleją, dlaczego ten projekt nie zakłada bezkolizyjnego przejazdu w centrum Luzina. Zbieramy te podpisy, żeby pokazać, że nie zgadzają się z tym mieszkańcy powiatu wejherowskiego – dodaje Marcin Mutka, rany gminy Luzino.

Organizatorzy akcji planują kolejne spotkania między innymi w Kębłowie i Sychowie. Podpisy można składać również między innymi w klepie na ulicy Kościelnej 6 w Luzinie.

Czytaj również: Wójt Luzina chce bezkolizyjnego przejazdu na Wilczka

Petycja wraz z podpisami ma trafić do władz centralnych na początku lutego. Prawdopodobnie w lutym przedstawiciele PKP mają spotkać się z władzami Luzina.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...