23.01.2023 14:00 9 PM/KMP Gdynia

Miał ponad 2 promile alkoholu i fałszywe prawo jazdy

Fot. KMP Gdynia

Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem, który jechał z uszkodzoną oponą. W trakcie interwencji okazało się, że 34-letni mężczyzna był nietrzeźwy, ponadto posługiwał się podrobionym prawem jazdy.

W niedzielę (22 stycznia) policjanci z gdyńskiej drogówki zauważyli jadącego ul. Anyżową w Gdyni volkswagena z uszkodzoną prawą przednią oponą oraz pękniętym tylnym kloszem.

W związku z niesprawnym stanem technicznym pojazdu, mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli drogowej na parkingu przy ul. Wiczlińskiej. Podczas interwencji funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu, w związku z powyższym zbadali 34-latka alkomatem, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto policjanci nabrali podejrzeń, że okazane przez 34-letniego mieszkańca Gdyni prawo jazdy jest podrobione. Mundurowi zabezpieczyli dokument i przewieźli mężczyznę do komendy aby wykonać niezbędne czynności - informuje podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej komendy.

Teraz o losie 34-latka zadecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat, natomiast za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 5 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...