29.12.2022 12:00 0 PM/UM Gdańsk

Ćwierćfinały i półfinał mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Gdańsku

fot. Archiwum/Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn odbędą się w dniach 11-29 stycznia 2023 roku w Szwecji i Polsce. W Gdańsku rozegrane zostaną trzy mecze: dwa ćwierćfinały (25 stycznia) i jeden półfinał (27 stycznia). W sprzedaży są jeszcze ostatnie bilety na oba dni meczowe, najtańsze od 99 zł na ćwierćfinały i 159 zł na półfinał. Meczów o taką stawkę w Gdańsku jeszcze nie było.

W dniach 11-29 stycznia 2023 roku w Szwecji i Polsce odbywać się będą mistrzostwa świata szczypiornistów. Jednym z miast gospodarzy jest Gdańsk.

Gdańsk wielokrotnie był gospodarzem wielkich imprez sportowych. W 2021 roku mieliśmy przyjemność współorganizować Finał Ligi Europy w piłce nożnej, a w 2022 część meczów w ramach mistrzostw świata w piłce siatkowej kobiet rozegranych zostało w Ergo Arenie – zastępca prezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski przypomina dwie imprezy organizowane w mieście w ostatnich kilkunastu miesiącach. – Ergo Arena to znakomity, spełniający najwyższe standardy obiekt, a odbywającym się tu meczom zawsze towarzyszy świetna atmosfera. Bardzo się cieszymy, że gdańsko-sopocka hala ponownie stanie się areną zmagań na światowym poziomie, tym razem najlepszych piłkarzy ręcznych na świecie.

W turnieju rywalizować będą 32 narodowe reprezentacje. Miastami gospodarzami w Polsce oprócz Gdańska są Katowice, Płock i Kraków oraz szwedzkie miejscowości Goteborg, Malmoe, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping.

W Gdańsku odbędą się trzy mecze: dwa ćwierćfinały i jeden półfinał.

Ćwierćfinały w Ergo Arenie zaplanowano na 25 stycznia (środa). Zmierzą się w nich:

— o godz. 18.00 pierwsza drużyna z grupy I - druga drużyna z grupy III

— o godz. 20.30 pierwsza drużyna z grupy III - druga drużyna z grupy I

Półfinał zaplanowano na 27 stycznia (piątek) o godz. 18.00. Zmierzą się w nim triumfatorzy powyższych dwóch ćwierćfinałów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...