21.12.2022 11:47 30 WH

Park Kaszubski będzie otwarty na wiosnę

Fot. TTM archiwum

Wejherowski Park Kaszubski miał zostać otwarty w styczniu 2023 roku. Tak się jednak nie stanie. Termin przesunięto na wiosnę. „Niestety właściciele psów, szczególnie zimą, nie sprzątają po swoich zwierzakach. Taka sytuacja powoduje utratę gwarancji na roślinność”.

Ponad dwa lata temu rozpoczął się remont Parku Kaszubskiego w Wejherowie. Z powodu problemów z wykonawcą przesunięto termin oddania inwestycji.

Zobacz także: Park Kaszubski: rozwiązali umowę z wykonawcą i szukają kolejnego

W listopadzie informowaliśmy, że prace zakończą się w grudniu, a park zostanie otwarty na początku 2023 roku.

Zobacz także: ‘Jesteśmy na finiszu’ – ostatnie prace w Parku Kaszubskim

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z wejherowskim ratuszem.

Park Kaszubski zostanie otwarty na wiosnę. Decyzja ta spowodowana jest doświadczeniem wynikającym z oddawania inwestycji zimą. Niestety właściciele psów, szczególnie zimą, nie sprzątają po swoich zwierzakach. Taka sytuacja powoduje utratę gwarancji na roślinność, ponieważ roślinność zwyczajnie sobie w takiej sytuacji nie poradzi – czytamy w odpowiedzi miasta.

Ponadto urzędnicy tłumaczą, że to także kwestia bezpieczeństwa. Stare zadrzewienie w parku ma wymagać przycięcia po okresie wiatrów i opadów.

Dodatkowo są nowe nasadzenia, które zakwitnie dopiero na wiosnę, a inne przysypane są śniegiem, co powoduje, że piesi mogą te nowo nasadzone miejsca zadeptywać – dodają urzędnicy.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...