24.06.2022 11:30 20 PM

Park Kaszubski: rozwiązali umowę z wykonawcą i szukają kolejnego

Archiwum/Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Ta inwestycja powinna być już dawno zakończona, niestety wykonawca nie wywiązał się z realizacji umowy. Chodzi o Park Kaszubski w Wejherowie, którego rewitalizacja miała zakończyć się pod koniec 2021 roku.

Prace w parku położonym pomiędzy ulicami Sobieskiego i Strzelecką w Wejherowie ruszyły pod koniec 2020 roku. Projekt zakładał powstanie stref relaksu, spotkań, zabaw a także pamięci. Strefę relaksu stanowić mają okrągłe placyki z ustawionymi na nich leżankami i siedziskami. Wokół placyków o nawierzchni mineralnej posadzone będą grupy roślin - więcej na temat inwestycji pisaliśmy tutaj.

Czytaj również: Inwestycje niedokończone. Miasto rozwiązuje umowę z wykonawcą

Nasi Czytelnicy dopytują, dlaczego park wciąż jest zamknięty. Początkowo roboty w tym miejscu miały zakończyć się w 2021 roku, ale pod koniec roku miasto poinformowało, że będzie zamknięty do wiosny. Dokładny termin oddania miał być zależny od m.in. zakorzenienia całej roślinności. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy to miejsce zostanie otwarte.

Wykonawca przebudowy Parku Kaszubskiego nie wywiązał się z realizacji umowy. W związku z brakiem współpracy z wykonawcą i olbrzymim opóźnieniem prac, urząd rozwiązał umowę i przygotowuje naliczenie kary umownej. W tej chwili trwają prace nad wyborem wykonawcy na dokończenie tej inwestycji. O terminie zakończenia robót będziemy informować. Jednakże czas oczekiwania na małą architekturę kształtuje się na poziomie nawet 4 miesięcy - poinformował wejherowski ratusz.

Czytaj również: Trwają prace w Parku Kaszubskim - znaleziono ludzkie szczątki

Podobna sytuacja dotyczy inwestycji na ulicy Kopernika w Wejherowie. Realizuje ją ten sam wykonawca, a prace nie zostały ukończone.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...