14.12.2022 14:00 0 WH/UG Kosakowo

Tymczasowo przywrócą ruch na Żeromskiego

Fot. UG Kosakowo

Trwają prace na ul. Żeromskiego w Kosakowie. Tymczasowo przywrócono ruch na skrzyżowaniu z ul. Gryfa Pomorskiego. Planowany koniec remontu to poniedziałek (19 grudnia).

Przypomnijmy, że w listopadzie rozpoczęły się roboty na ul. Żeromskiego w Kosakowie od restauracji do szkoły podstawowej. Pojawią się nowe chodniki, ścieżki rowerowe, kanalizacja deszczowa, oświetlenie i kanał techniczny.

Zobacz także: Prace w Kosakowie – zamknięcie odcinka ul. Żeromskiego

Remont przedłużono do poniedziałku (19 grudnia). Urzędnicy poinformowali, że po ułożeniu warstwy wiążącej masy asfaltowej tymczasowo został przywrócony ruch.

Na czas układania ostatniej, ścieralnej warstwy masy asfaltowej fragment ulicy Żeromskiego na odcinku od restauracji do wjazdu do Szkoły Podstawowej w Kosakowie zostanie ponownie tymczasowo zamknięty. Przewidywany czas realizacji prac szacowany jest na 2 dni – czytamy w komunikacie.

Pozostałe prace związane z zakończeniem i oddaniem inwestycji do użytku będą wykonywane z zachowaniem przejezdności wspomnianego odcinka. Podczas realizowania inwestycji wprowadzono zmiany w trasach autobusów.

Co ważne dla mieszkańców, zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej będą utrzymane niezależnie od daty zakończenia inwestycji do końca bieżącego roku. Do 31 grudnia br. będą obowiązywały zmienione trasy autobusów linii 105, 146, 173, 165, 265, 770 i N65 oraz dodatkowe przystanki na linii 165. Na ten moment trwają również rozmowy wójta gminy Kosakowo z Zarządem Komunikacji Miejskiej mające na celu wprowadzenie docelowej organizacji komunikacji na ulicy Kościuszki. O podjętych rozwiązaniach będziemy Państwa na bieżąco informować – zawiadamia gmina Kosakowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...